سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

با حرف نمی‏شود مشکلاتی را رفع کرد که با رفتار به‏وجود آمده‏اند. باید با عمل آن‏ها را رفع کرد..(راسل آیزنستات)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  انتشار كتاب « با دشمنان، مدارا »

انتشار كتاب «با دشمنان، مدارا»  Collaborating with the Enemy
دشواری در خلق ایده‌های جدید نیست، بلکه در فرار از ایده‌های قدیمی‌ای است که با آن‌ها بزرگ‌شده‌ایم و در ذهنمان نقش بسته‌اند.
فرازهایی از کتاب:

*این کتاب، برای کسانی است که باید بر مهم‌ترین چالش‌هایشان غلبه کنند، نه‌تنها از راه همکاری با موافقان و دوستانشان، بلکه با مخالفان و دشمنانشان.

*دشمن‌تراشی تعارضات را بزرگ‌نمایی می‌کند، فضا را برای حل مساله و خلاقیت تنگ می‌نماید، و حواس ما را از دنیای واقعی پرت می‌سازد.

*همکاری فرصت‌آفرین است، چراکه از طریق کار با دیگران، شاید راه موثرتری رو به جلو پیدا کنیم که تاثیر بلندمدت‌تر و پایدارتری بر وضعیت‌مان داشته باشد.

*همکاری نوشداروی هر مساله‌ای نیست؛ ریسکش این است که ممکن است نتایجش خیلی کم و به‌کُندی پدیدار ‌‌شود و این امر می‌تواند به مصالحه‌ی بیش‌ازاندازه یا خیانت به آن چیزی که برایمان خیلی مهم است منجر ‌‌شود.

*همکاری مداراآمیز، از ما می‌خواهد که هر دو محرک عشق (گفت‌وگو) و قدرت (موضع‌گیری) را بپذیریم.

*قدرت، محرک خودیابی است که در قالب موضع‌گیری بیان می‌شود و عشق، محرک اتحاد است که در قالب گفت‌وگو بیان می‌شود. شما نیاز به استفاده متناوب، نه هم‌زمان این محرک‌ها دارید.

*کلید تناوب بین گفت‌وگو و موضع‌گیری این است که بدانیم چه موقع کدام را باید استفاده کرد تا چرخه زایشی را به‌جای چرخه تخریبی حفظ نماییم.

*وقتی با یک موقعیت چالشی مواجه می‌شویم، اول توجه‌مان را به دیگران متمرکز می‌کنیم، این‌که چه می‌کنند یا نمی‌کنند، یا باید بکنند. درصورتی‌که باید از خود شروع کنیم.

مقدمه ناشر:


ما بدون این‌که ساحل را ترک کنیم، نمی‌توانیم سرزمین‌های جدید را کشف کنیم.   
    آندره ژید
شاید آرامش و ساحل امن، آن چیزی باشد که ما همه در جست‌وجویش هستیم. ولی برای این‌که بسازیم و ساخته شویم لازم است تا از ساحل آرامش خود بیرون بیاییم و تن به امواج بسپاریم. زمانی که در جمع همفکران، همراهان و هم‌عقیدگان خود هستیم، در ساحل امن ساکن می‌شویم؛ البته به راهی جدید هم نمی‌رسیم. ولی چنان‌چه در جست‌وجوی راهی جدید و راه‌حلی نو هستیم، لازم است تا کنج امن خود را ترک کنیم و با کسانی که چون ما نمی‌اندیشند، با ما سازگار نیستند و راهشان از ما جداست، همنشین و هم‌صحبت شویم تا از کنش‌وواکنش‌ها، گفت‌وگوها و تبادل افکارمان، بتوانند اندیشه‌ها و راه‌حل‌های تازه جوانه بزنند.
تئوری‌های مدیریت، در گذشته دیدگاهی منفی نسبت به وجود تعارض میان افرادِ تیم یا سازمان داشتند. این دیدگاه، یکدستی میان افراد را تشویق و ترویج می‌کرد و وظیفه مدیر را حذف هرگونه تعارض میان کارکنان می‌دانست. اما امروز دیدگاه نوینی مورد پذیرش است که وظیفه مدیر را «مدیریت تعارض» می‌داند و نه حذف آن. در این دیدگاه نوین، یکدستی افرادِ تیم و سازمان پسندیده نیست و وجود آن، مترادف با رواج سکون و عدم‌خلاقیت در سازمان است. در مقابل، تیم یا سازمانی که تنوع افکار و عقاید را ارج می‌نهد، با مدیریت و بهره‌جویی از دیدگاه‌های متفاوت، می‌تواند به نوآوری‌ها و راهکارهای تازه و خلاقانه دست یابد.
آدام کاهان در کتاب «با دشمنان مدارا»، با بازگویی مجموعه‌ای از خاطرات و تجربیات کاری‌اش در نقش مشاور و تسهیل‌گر در حل تعارضات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تئوری و راهنمایی‌هایی کاربردی برای مدیریت تعارضات ارایه می‌دهد. مطالب کتاب، نقشه راهی است برای حل تعارضات بین کسانی که اساسا در دنیاهای متفاوتی زندگی می‌کنند. راهنمایی‌های کتاب اگرچه می‌تواند برای همگان و در همه سطوح، از برخورد با اختلافات خانوادگی گرفته تا سازمانی و کشوری و حتا جهانی، مفید باشد؛ ولی به‌طور ویژه، مدیران، رهبران و مشاوران می‌توانند از نکات کاربردی آن در بهره‌مندی از تنوع دیدگاه‌ها برای دستیابی به نوآوری‌ها و راهبردهای خلاقانه، که لازمه دنیای کسب‌و‌کار امروز است، سود ببرند.
کاهان بر این باور است که ما در رویارویی با هر موقعیت مشکل‌ساز، برای دستیابی به راه حل، با چهار گزینه روبه‌رو هستیم: «اِعمال زور»، «سازش یا تطبیق دادن خود با شرایط طرف مقابل»، «پذیرش شکست و خارج شدن از صحنه»، و «همکاری و گفت‌وگو با طرف مقابل برای هم‌آفرینی راه حل مورد پذیرش طرفین». وی برداشت سنتی از همکاری را که فقط بر گفت‌وگو استوار است، مردود می‌شمارد و به بازتعریف مفهوم همکاری می‌پردازد. در این تعریف نوین، وی «همکاری مداراآمیز» را بر پایه‌ی دو محرک عشق (گفت‌وگو) و قدرت (موضع‌گیری) بنا می‌گذارد و کلید دستیابی به راه حل و بیرون آمدن از منازعه را در استفاده‌ی متناوبِ (و نه همزمان) گفت‌وگو و موضع‌گیری می‌داند.
شاید نخستین برداشتی که از «همکاری» به ذهن می‌رسد این باشد که فقط با دوستان، موافقان یا معتمدین کارساز است؛ درحالی‌که در این کتاب، همکاری مفهوم گسترده‌تری را در بر می‌گیرد تا جایی‌که دشمنان، مخالفان یا افرادی که مورد اعتماد ما نیستند را هم پوشش می‌دهد. و این مفهومی دیرآشنا در فرهنگ ما ایرانیان است که به‌زیبایی در شعر حافظ آمده است:
آسایش دو گیتی، تفسیر این دو حرف است   با دوستان مروت، با دشمنان مدارا
سازمان فرهنگی فرا امید دارد که دیدگاه نوین این کتاب و رهنمودهای ارزشمند آن، راه‌گشای مردمان و مدیران کشورمان باشد تا با همدلی و همکاری کاشانه‌ای گرم‌تر، سازمانی پیروزتر، کشوری آبادتر و جهانی بهتر داشته باشیم.

                                                                                                        دکتر فریبا لطیفی
                                                                                                            مدیرعامل  


شناسنامه کتاب:


نويسنده: آدام کاهان                                                         
مترجم: دکتر علی شبرازی                 
تعداد صفحات: 132

چاپ اول: 1399
شابک:1-59-6092-600-978
قطع:  رقعی
جلد:  شوميز
حامی فرهنگی: جامعه یاوری فرهنگی


 تلفن سفارشات 88880700 الي 88880702

https://t.me/sazmanefara

با دشمنان مدارا

مرجع: سایت سازمان مدیریت فرا
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « رمز اعتمادبه‌نفس »
- انتشار كتاب « معجزه رهبری شما »
- انتشار كتاب « با دشمنان، مدارا »
- انتشار كتاب « برون‌سپاری »
- انتشار كتاب « نود روز نخست »


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network