سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

بردگی شایسته انسان نیست. آزادی، سربلندی و بی‏نیازی سه خواسته بزرگ انسان است، خواه پادشاه، خواه برده..(گزنفون)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  انتشار كتاب « برون‌سپاری »

انتشار كتاب «برون‌سپاری »  The Black Book of Outsourcing
برون‌سپاری یکی از بزرگ‌ترین تغییرات سازمانی و ساختاری صنعت در قرن حاضر است.
فرازهایی از کتاب:

*چه شما مدیر مسئول برون‌سپاری یک شرکت باشید، چه جست‌وجوگر یک شغل برون‌سپاری‌شده، یا یک کارآفرین، سرمایه‌گذار مخاطره‌جو، یا صاحب یک کسب‌و‌کار کوچک؛ این کتاب تلاش‌های پرسنلی، شرکتی، و راهبردی شما را در بهره‌برداری از فرصت‌های برون‌سپاری، و نیز رویارویی با چالش‌های آن، هدایت می‌کند.
*زمانی که دیگران می‌توانند چیزی را ارزان‌تر از شما تولید کنند، منطقی است که آن را برون‌سپاری کنید.
*اگر چه زیربنای اصلی هند جزو شکننده‌ترین زیربناهای جهان است، ولی کسب‌و‌کارهای این کشور راه‌هایی را برای رقابت جهانی در حوزه آی‌تی پیدا کرده‌اند، که آن را به‌صورت رهبر کشورهای صادرکننده نرم‌افزار درآورده است.
*مدیران برون‌سپارنده، امروزه دیگر به تامین‌کنندگان خدمات برون‌سپاری به‌عنوان نیروهای قدرتمندی برای تغییر و تحول نگاه می‌کنند -که می‌توانند در جنگ رقابتی برای کسب سهم بیش‌تری از بازار و ذهن و وفاداری مشتریان یار و متحد ایشان باشند.
*تامین‌کننده‌های خدمات برون‌سپاری‌شده شرکای شما هستند، که باید نسبت به آن‌ها توجه مدیریتی ویژه‌ای مبذول ‌دارید؛ زیرا آن‌ها هستند که مدیریت آن خدمات را بر عهده دارند.
*بهره‌وری به‌معنای هزینه کم‌تر برای مصرف‌کنندگان است، که به‌نوبه خود، موجب می‌شود تا این گروه منابع پس‌اندازشده خود را جهت خرید کالاها و خدمات بیش‌تری مورد استفاده قرار دهند؛ و موجب رشد اقتصادی شوند.
*تنها فرصت و روزنه‌ای که برای میلیاردها انسان فقیر و بیچاره باقی می‌ماند تا روزی به استاندارد زندگی قابل‌قبول برسند، رشد اقتصادی است. و رشد اقتصادی با بهره‌وریِ بیش‌تر به‌دست می‌آید.
*ما مجبوریم بقیه عمرمان را با واقعیت‌های یک اقتصاد جهانی و تقاضاهای بی‌پایان برای بهره‌وری بیش‌تر و برون‌سپاری، زندگی کنیم. فرزندان ما هم مجبور خواهند بود تا با همین واقعیت‌ها زندگی کنند.
مقدمه ناشر:


بزرگ‌ترین مزیت رقابتی یک سازمان، توانایی یادگیری و به عمل درآوردن سریع آموخته‌هایش است.
جک ولش

در شرایط تغییرات پرشتاب، گوش‌به‌زنگ بودن، یادگیری و سازگاری با دگرگونی‌ها، راز پیشروی و پایداری است. در جهان پُرجنب‌و‌جوش و تندرویی که سازمان‌های امروزی روزگار می‌گذرانند، کندی در آموختن و به‌کار بستن آموزه‌های جدید، به معنای جا ماندن از قافله پیشرفت، بیرون رانده شدن از صحنه رقابت و در نهایت، پذیرفتن ورشکستگی است.

برون‌سپاری، یکی از مفاهیم جدیدی است که طی سال‌های گذشته در ادبیات مدیریت مطرح شده و در سازمان‌ها کاربرد گسترده یافته است. اگرچه، برون‌سپاری در سازمان‌ها در ابتدا تنها به منظور کاهش در هزینه‌های تولید و یا کاهش نیروی انسانی به کار گرفته می‌شد، ولی امروزه برون‌سپاری جنبه راهبردی‌تری برای سازمان‌ها پیدا کرده است. این راهبرد بر پایه تمرکز سازمان بر فعالیت اصلی‌اش انجام می‌شود. به این ترتیب که سازمان، فعالیتی را که هسته ارزش‌آفرینی‌ و مزیت رقابتی‌اش را تشکیل می‌دهد، محور فعالیت داخلی‌اش قرار می‌دهد و سایر فعالیت‌های غیرمحوری را به سازمان‌های بیرونی می‌سپارد.

با پیروی از برون‌سپاری، درواقع کسب‌و‌کارهای امروزی با الگوی عملیاتی جدیدی کار می‌کنند. این الگو بر پایه‌ی کاهش هزینه‌های ثابت و درعوض افزایش هزینه‌های متغیر عملیاتی می‌شود که می‌تواند سازگاری سریع سازمان با تغییرات پیرامونش را امکان‌پذیر سازد.

کتاب «برون‌سپاری» مجموعه کاملی است که از «الف تا ی» و از بررسی نظری تا چگونگی کاربردهای عملیاتی برون‌سپاری را برای خواننده روشن می‌سازد. نویسنده کتاب، برون‌سپاری را یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران عالی‌رتبه امروزی می‌داند و به آنان گوشزد می‌کند که تامین‌کنندگان خدمات برون‌سپاری‌شده‌ی خود را به چشم شریک‌هایشان ببینند و توجه ویژه‌ای به مدیریت روابطشان با آنان داشته باشند؛ زیرا مدیریت بخشی از خدمات و کالاهایی که به مشتریان ارایه می‌کنند، توسط همین شریکان انجام می‌شود.

از دیدگاه نظری، نویسنده توضیح می‌دهد که برون‌سپاری با بهبود عملکرد، کاهش هزینه‌ها، بهسازی کیفیت کالاها و خدمات، و افزایش بهره‌وری، توان رقابتی و سودآوری سازمان‌ها را بالا می‌برد. به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که برون‌سپاری در‌نهایت سبب می‌شود که کالاها و خدمات با کیفیت بالاتر و قیمت پایین‌‌تری به دست مشتریان برسد. و این خبر خوبیست برای مردمان سراسر جهان؛ که کیفیت زندگی بهتری را پیش رو خواهند داشت.

سازمان فرهنگی فرا خواندن این کتاب را به همه مدیران و رهبرانی پیشنهاد می‌کند که همواره به دنبال یادگیری و پیاده‌سازی روش‌های نوین مدیریتی هستند. آنان که می‌دانند بازماندگی از آموختن دستاوردهای جدید جهان مدیریت، که شیوه اداره سازمان‌ها را هرروزه دگرگون می‌سازند، و بی‌خبری از آن‌ها و واپس ماندن از به‌کارگیری روش‌های نوین مدیریت، آنان و سازمان‌هایشان را از گردونه رقابت سرسام‌آور امروزی خارج خواهد کرد. امید آن که مدیران و رهبران ایرانی با آگاهی از تحولات جهانی، هر روز بیاموزند و دست به کار شوند، مباد که در برابر آینده‌ی پیشِ رویشان غافلگیر شوند.

                                                                                                        دکتر فریبا لطیفی
                                                                                                            مدیرعامل  


شناسنامه کتاب:


نويسندگان: داگلاس براون - اسکات ویلسون                                                          
مترجمان: غلامحسین خانقایی- شیوا هوکری                    
تعداد صفحات: 288

چاپ اول: 1398
شابک:5-64-6092-600-978
قطع:  رقعی
جلد:  شوميز
حامی فرهنگی: شرکت پردیس صنعت سیاره سبز


 تلفن سفارشات 88880700 الي 88880702

https://t.me/sazmanefara

برون سپاری

مرجع: سایت سازمان مدیریت فرا
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « رمز اعتمادبه‌نفس »
- انتشار كتاب « معجزه رهبری شما »
- انتشار كتاب « با دشمنان، مدارا »
- انتشار كتاب « برون‌سپاری »
- انتشار كتاب « نود روز نخست »


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network